skip to content
 

Participants (GRAW05)



Note: This list may not include "Groups, representations and applications: new perspectives" programme participants whose visits coincide with the workshop.

Name Home Institution Visit Dates
Michael Aschbacher 21 June to 27 June
Oren Becker  06 January to 30 June
Emmanuel Breuillard 06 January to 30 June
Michel Broué  03 May to 29 June
Tim Burness  18 March to 26 June
Peter Cameron  12 June to 30 June
Rachel Camina 06 January to 30 June
Inna Capdeboscq 31 March to 29 June
P Diaconis  21 June to 27 June
Olivier Dudas 30 April to 29 June
Niamh Farrell 19 March to 30 June
Michael Geline 22 June to 26 June
Michael Giudici 31 May to 30 June
William Timothy Gowers  06 January to 30 June
Robert Guralnick  03 May to 30 June
Harald Helfgott 21 June to 26 June
Martin Kassabov 21 May to 30 June
Nick Katz
Radha Kessar 27 April to 26 June
Alexander Kleshchev  18 March to 30 June
Michael Larsen 22 June to 26 June
Stacey Law  06 January to 30 June
Ross Lawther 06 January to 30 June
Tung Le 18 March to 28 June
Martin Liebeck  19 March to 30 June
Markus Linckelmann 27 April to 26 June
Frank Lübeck  18 March to 29 June
Alex Lubotzky  21 June to 26 June
Richard Lyons
Gunter Malle  18 March to 27 June
Attila Maróti  30 May to 29 June
Stuart Martin 06 January to 30 June
Robert Oliver 31 May to 30 June
Chris Parker 21 June to 25 June
Richard Parker 06 January to 30 June
Cheryl Praeger 30 May to 26 June
Bernardo Rodrigues  18 March to 27 June
Colva Roney-Dougal  19 March to 30 June
Mandi Schaeffer Fry  11 May to 30 June
Gary Seitz 14 June to 27 June
Tim Seppelt
Aner Shalev
John Shareshian 21 June to 27 June
Ronald Solomon 15 June to 28 June
Britta Späth 22 June to 26 June
Gernot Stroth 24 April to 29 June
Donna Testerman 17 May to 27 June
Pham Tiep  02 May to 30 June
Carolina Vallejo  15 April to 29 June
Geordie Williamson 21 June to 27 June
University of Cambridge Research Councils UK
    Clay Mathematics Institute London Mathematical Society NM Rothschild and Sons